Parkside svářečka PIFDS 120A1 na trubkový drát – videorecenze

Představení a videorecenze s ukázkami sváření populárním modelem z nabídky Lidlu. Parkside PIFDS 120A1 je dostupnou variantou pro mnoho domácích kutilů. V této recenzi se dozvíte, zda stojí za to do ni investovat. Jedná se inovovaný model původní verze a prodejní cena se v době psaní článku okolo 2700 Kč.

Klíčové vlastnosti:

 • Design a rozměry: nový model je výrazně kompaktnější než jeho předchůdce, s rozměry zhruba třetinovými oproti staršímu modelu.
 • Obsah balení: Krabice s produktem obsahuje svářečku, uživatelský manuál, ochranný štít na oči, držák na štít, kombinovaný kartáček a kladívko, popruh pro nošení, ochranné sklíčko, kleště pro uzemnění a odpojitelný konektor.
 • Výkon a technická specifikace: Invertorová svářečka do 120 A, určená pro sváření trubičkovým drátem o průměrech 0,6 až 1 mm. Model má integrální ventilátor a síťový kabel o délce 4 metry.
 • Sváření a nastavení: Svářečka je vhodná pro materiály o tloušťce 0,8 až 3 mm, s jednoduchým synergickým nastavením, které kombinuje rychlý posuv drátu a nastavení ampérů.
 • Další informace: Přístroj je vybavený tlačítkem zapnutí/vypnutí, kontrolkami zapnutí a přehřátí stroje, plastový podavač drátu a demontovatelné komponenty pro snadnou údržbu.

Testování a výsledky:

 • Účinnost a kvalita sváru: Při testování na různých materiálech (tenký plech, koutový svár, jeklový profil) byly zaznamenány proměnlivé výsledky. Některé sváry byly méně dokonalé s rozstřikováním materiálu.
 • Přenosnost a praktičnost: Díky své malé velikosti a nízké hmotnosti je svářečka vhodná pro práci na různých místech. Výhodou by bylo pevné madlo pro lepší manipulaci.
 • Hlučnost a chlazení: Hlučnost je přijatelných 71 decibelů a svářečka má 5 sekundový doběh chlazení po vypnutí.
 • Celková hmotnost: Hmotnost svářečky nepřesahuje 3,5 Kg.

Závěr:

PIFDS 120A1 je vhodná pro domácí použití a menší projekty. Radost udělá snadné ovládání, plynulé podávání drátu, nízká váha a malé rozměry. Na druhou stranu je třeba počítat s vyššími náklady na spotřební materiál a čištění po práci. Celkově je to slušná, cenově dostupná možnost pro nenáročné svářeče, ale s omezením na tloušťku materiálu do 2,5 mm. Ideální volba pro domácí kutily, kteří nepotřebují svařovat silný materiál a zároveň mohou věnovat nějaký ten čas na dočištění svárů.

Zdroj videa: Youtube kanál Fork work and Fun

Přečtěte si také: Videorecenze mini svářečky Pantermax 195 LC

2 komentáře

 1. Pingback: Svářečka Pantermax MMA 195 LC – videorecenze a zkušenosti - Naturhelp.cz

 2. Pingback: URL

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*