Jaký vliv mají granule na kvalitu srsti vašeho psa?

Někteří lidé si ani neuvědomují, co vše má vliv na jejich čtyřnohého mazlíčka. Věděli jste například, že to, jakou bude mít váš pejsek srst neovlivňuje jen genetika, stáří nebo prostředí, kde se pohybuje? Značnou roli na její kvalitě hraje také strava. Jak ale poznat tu pravou, která mu bude prospívat?

Co by měly obsahovat vhodné granule

Najít ty správné granule pro psy není tak velký problém, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stačí se pohybovat v prostředí těch kvalitních. Ty totiž zpravidla obsahují vše, co váš pejsek pro kvalitní srst potřebuje. Tím se rozumí vysoký podíl bílkovin, vitamínů a minerálů. První zmíněné, tedy bílkoviny, jsou základním kamenem pro zdravou srst. Proto je důležité, aby ve složení byly obsaženy v co největším podílu.

Zdroj. Shutterstock

To ovšem není jediná složka, kterou byste měli kontrolovat. Důležitou roli hrají také esenciální mastné kyseliny (omega-3 a omega-6) a vláknina. V neposlední řadě by samozřejmě měly granule obsahovat dostatečné množství vody. Hydratace udržuje srst měkkou a lesklou. Pokud jsou granule naopak příliš suché, účinek je opačný.

Kvalita srsti se může zhoršovat i při použití toho nejlepšího

Problémy se srstí se mohou ovšem projevovat i když máte to nejlepší krmivo. Pokud se příznaky projevují při změně stravy, pak se mějte na pozoru. Pravděpodobně se jedná o alergickou reakci nebo intoleranci na některou ze složek obsažených právě v novém krmivu. To může způsobovat zhoršení kvality srsti a samozřejmě i další zdravotní problémy.

V tomto případě doporučujeme nové granule vysadit a poradit se s vaším veterinářem. Ten mazlíčka vyšetří a pokud bude problém právě ve zmíněné stravě, pak vám doporučí pravděpodobně nějaké hypoalergenní granule pro psy, které nebudou mít negativní dopad na život vašeho psa.

Externí článek partnera

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*