Zdroj: Archiv partnera

Stěhování a starosti s ním spojené

Přestěhovat se do nového domova je v mnoha ohledech radostnou událostí. Záleží pochopitelně na okolnostech. Pokud stěhování přecházel například rozvod, pak to asi zas tak veselé nebude. Je ale třeba myslet na příjemné věci a hledět do budoucnosti, a to i v případě, že vás pravděpodobně čeká jedna ne tak úplně příjemná záležitost spojená s pořízením nového bytu. Tou méně žádoucí záležitostí je splácení hypotéky. Ve většině případech je tento krok nezbytný a bez vhodné půjčky v současné době prakticky není možné si byt či dům pořídit.

  • Musíte to brát tak, že půjčka na bydlení je vlastně šancí na to, jak mít jednou skutečně svůj domov.
  • Placení nájmu bývá ta horší varianta.

Které záležitosti budou nezbytné

Poté, co se zabydlíte, tak nesmíte zapomenout na celou řadu povinností, které jsou se stěhováním spojené. Co tedy zařídit, když se nastěhujete do nového bydlení? Nejprve to budou záležitosti nezbytné a pak přijdou na řadu ty, které vám mohou zpříjemnit pobyt v novém prostředí. Nezbytné jsou samozřejmě úřady a instituce. Poté, co máte přihlášený trvalý pobyt ve vašem novém bydlišti a vyřešené dodávky energií, budete muset vyřídit nahlášení změn na zdravotní pojišťovně a u všech lékařů, u kterých jste registrováni.

  • O vašem přestěhování musí také vědět Česká správa sociálního zabezpečení a Finanční úřad.
  • Pro podnikatele platí také povinnost nahlásit změny na Živnostenském úřadě.

V dnešní době už se bez internetu neobejdete, takže je dobré zjistit, jaká je dostupná rychlost internetu na adrese.

Nezapomeňte si svůj nový domov pojistit

Teď si můžete na chvilku odpočinout a pak začít řešit to, co už není neodkladné. Přesto byste neměli příliš otálet s pojištěním svého nového domova. V tomto případě rozhodně platí, že je lepší být připraven na nepříjemné události a preventivně se zabezpečit. Nevíte, jaké by bylo pro vás vhodné pojištění?

  • Institucí, které toto zajištění majetku nabízejí, je celá řad a a nebývá jednoduché se v tomto světě orientovat.
  • Kývnout na první nabídku se málokdy vyplácí.
  • Kromě svého domova můžete pojistit i sebe přes životní pojištění

V těchto záležitostech je dobré obrátit se na některého finančního poradce. Díky tomu, že máme k dispozici internet, kde se dá najít prakticky vše, nemusíte poradce nutně hledat v místě bydliště. Pojištění se dá vyřídit online cestou a komunikace s poradcem díky moderním technologiím také nebude žádný problém.

  • Po vyřízení všech úředních záležitostí je dobrým závěrečným krokem nechat si udělat náhradní klíče.
  • Mohou se hodit, až k vám přijedou na návštěvu přátelé anebo až se rozhodnete skončit se single životem a pustíte si ho něho novou lásku.

Ale také může nastat docela obyčejná situace, kdy se váš jediný exemplář klíče ohne nebo jinak poškodí a tím pádem bude problém se zamykáním a odemykáním. Poškozeným klíčem by se mohl poškodit i zámek, a to by znamenalo zbytečnou investici do opravy nebo výměny.

Autor: Jedná se o článek partnera

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*