4 tipy, jak zorganizovat svůj domov

Dobrá organizace vašeho domova vám přinese víc než jen dobrý pocit z úklidu. Dobrá organizace znamená příjemný pocit, čistý prostor, přehled ve svých věcech a jednoduché uklízení. Všechno máte na dosah ruky, ale zároveň vše působí upraveně a čistě. Nikde žádný nepořádek. A to jak opticky, tak pocitově. V dnešním článku vám prozradíme 4 tipy, díky kterým dosáhnete dokonale organizovaného domova.

Vyzkoušejte věšák na oblečení

Věšák na oblečení není jen módní trend známých influencerek. Je to užitečná pomůcka pro každého, kdo má rád svůj šatník hezky přehledný a oblíbené kousky vždy po ruce. Pokud jste minimalisté, můžete celý svůj šatník navěšet na věšák. Pokud preferujete tzv. capsule wardrobe, jednoduše si každý čtvrt rok přehoďte ramínka na věšáku. Celoročně tak máte po ruce oblíbené kousky ideální pro aktuální počasí.

Vsaďte na úložné boxy

Další nezbytnou součástí jsou úložné boxy. Ať už do nich ukládáte sezónní oblečení, dětské hračky, obuv nebo trvanlivé potraviny. Úložné boxy skrývají nepořádek a dělají pořádek ve věcech. Domov na první pohled vypadá čistě a uklizeně. Vždycky víte, co v kterém boxu hledat, a co do něj naopak uklidit. A pokud byste tápali, jednoduše si pořiďte různá barevná provedení nebo boxy opatřete cedulkami.

Potřebné věci si nechte po ruce

Nemá smysl uklízet věci pro každodenní potřebu. Svoje klíče, peněženku nebo třeba sluchátka a nákupní tašku si nechejte na snadno dostupném místě. Do předsíně můžete umístit třeba košík, kam při každém příchodu domů své drobnosti odložíte, a při odchodu si je zase vyzvednete. Je to elegantní řešení, které vás nestojí žádnou námahu.

Skladujte předměty ze stejné kategorie na jednom místě

Jak už jsme zmínili v odstavci o úložných boxech, skladujte předměty ze stejné kategorie na stejném místě. Pokud sbíráte lodičky, mějte všechny v jednom botníku. Pokud máte hromadu fotoalb, mějte je v jediné skříňce. Má to svůj důvod. Jakmile předměty stejné kategorie rozházíte po celém bytě, ztratíte přehled. Nikdy nic nenajdete a nikdy neodhadnete reálné množství svých věcí. Jakákoli organizace se pak stává noční můrou.

Pár tipů na závěr…

  • Nejprve vyhazujte, potom organizujte. Plné skříně nepotřebných věcí se organizují špatně.
  • Vsaďte na efektivní pomocníky, které vám s organizací pomohou. Jako třeba věšáky na oblečení nebo úložné boxy.
  • Pokud vám styl organizace nevyhovuje, jednoduše ho změňte. Jinak nebude plnit svůj účel.

Organizace je dobrý způsob, jak žít v čistém uklizeném prostředí za každé situace.

Externí článek partnera

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*