jak vázat mušky na ryby

První pokusy o vázání vlastních mušek – zkušenosti

Takhle vyšel můj úplně první pokus o uvázání vlastní nástrahy – mušky. Neměl jsem na bytě svěrák, háček není muškařský, protože v Decathlonu je zrovna neměli. Držel jsem tedy obyčejný háček v levé ruce a pravou se pokoušel vázat. Černá nit je vypáraná z oblečení, bílá je nit zubní. Peří jsem použil z holuba. Na to, že se jednalo o první pokus a vázal jsem v ruce bez vybavení jsem docela spokojený.

První pokus o uvázání mušky

Druhý pokus a ty následující probíhaly v klasickém svěráku, který mi půjčil soused. Nejednalo se tedy o svěrák muškařský. Druhou mušku jsem zkusil uvázat ze zubní nitě, bavlnky, kterou je přivázaná cedulka k čajovému pytlíku a z holubího peří. Trošku jsem spěchal a výsledek se mi nelíbí. Nicméně si ji nechávám, zkusím ji aspoň párkrát nahodit.

Druhá, dosti humpolácká a nepovedená muška

Třetí muška byla z jemného kachního peří, které jsem našel na nábřeží u Labe a opět nechyběl kousek zubní niti.

Další potvora

Muška s pořadovým číslem čtyři vznikla opět z trošky kachního peří, přidal jsem holubí pírko na konec mušky, černou nitku vypáranou z textilní svorky na kabely a z trošky vlasů mojí slečny Aničky. Ty jsem posbíral na bytě a výsledek se mi celkem zamlouvá.

Muška číslo čtyři

Zatím tedy takto, pokračování přidám příště. Vázání se, jak je vidět, snažím omezit na materiály, které najdu. Kupovat si něco speciálního vzhledem k nedostatku schopností zatím přijde zbytečné. Zkouším tedy rybářské mušky vázat z toho, co najdu doma nebo venku.

Keep Scrolling

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*