Úložný prostor ve vaší zahradě

Všechno od zahradního nářadí, nádob a květináčů až po větší předměty, jako jsou sekačky na trávu a nábytek, může zanechat vaši zahradu velmi chaotickou. Jenže – kam to všechno dát?

Nepostradatelná kůlna

Před zahájením projektu si rozmyslete, co byste chtěli skladovat v kůlně nebo na dvorku. Zamyslete se nad věcmi, které používáte nejčastěji nebo co je pro sezónu nejvíce potřeba. 

V zimě mohou být sekačky na trávu uloženy v zadní části vaší kůlny, zatímco hrábě a zahradní košťata mohou být vepředu, ale na jaře je vyměňte. Ostřejší předměty skladujte výše, bezpečně mimo dosah a menší předměty v označených hrncích a nádobách – znovu použitelné skleněné dózy jsou perfektní. Nezapomeňte na osvětlení. Dokonce i bateriově napájená svítidla vám pomohou najít to, co potřebujete.

Přístřešky často nemají police nebo nástěnné háky, takže si změřte prostor, plus to, co v něm potřebujete uložit, a vypracujte si policový systém. Regály jsou chytrým způsobem, jak uspořádat kůlnu, protože můžete plně využít výšku i šířku. Nezapomeňte také zavěsit řadu nástěnných háčků pro delší nástroje, které se nevejdou na police.

Než ze svého domova vyhodíte staré kusy nábytku, přemýšlejte, zda je nelze použít v kůlně. Šatní skříně a regály jsou skvělými úložnými řešeními. A co třeba starý příborník po babičce, který už v kuchyni parádu neudělá, ale v kůlně vám doslova zachrání životní prostor. 

Jak na úložný prostor doma? 

Zatímco kůlny jsou skvělým místem pro uložení vašeho nářadí, mějte to, které pravidelně používáte, jako je šroubovák, kladivo a měřicí páska, v domě. Investujte do kvalitních úložných krabic, abyste mohli zabalit věci, jako jsou vánoční ozdoby nebo venkovní polštáře, protože jejich uložení do kartonových krabic bude znamenat, že časem zvlhnou.

Bohužel pokud nemáte kůlnu, musíte si mnohdy vystačit se sklepem, garáží, nebo pergolou. I tady se ale velmi snadno množí nepořádek a když pak na jaře hledáte štípačky, jednoduše je nenajdete. A to i když naprosto jistě víte, že jste “někde” měli troje. Stejně tak jako v kůlně, i tady je do jisté míry záchranou recyklovaný nábytek a policový systém. 

Jenže co když ani sklep nebo garáž není k dispozici a vy už se hrozíte, že budete muset sekačku přes zimu skladovat v koupelně? Relativně jednoduchou a rychlou pomocí jsou plátěné přístřešky, skleníky, nebo stanové garáže. Neunesou sice velkou váhu sněhu, a nejsou dvakrát odolné vůči vichřici, ale jako první pomoc poslouží. 

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*