Jak pěstovat stáleplodící jahody_eChaluparka.cz_Naturhelp.cz
Zdroj: Pixabay.com

Jak pěstovat stáleplodící jahodníky – videonávod

Jahody patří mezi to nejoblíbenější ovoce, které můžete v našich podmínkách sklízet. Existují jedno plodící ale i ty, které vám budou plodit průběžně, až do podzimu. Budete tak mít skvělý zdroj vitamínů a osvěžující chuti, kterou ocení děti i vy. Pěstovat je můžete v půdě na volno, nebo pod fólií. Není to nic náročného, stačí pořádně připravit záhon. Podívejte se na jednoduchý videonávod na Youtube kanálu eChaluparka.cz

Několik tipů:

– Jahody mají rády úrodnou půdu. Použijte kompost, nebo záhon vyhnojte čerstvým kravským hnojem. Udělejte to ale minimálně měsíc před výsadbou, aby se hnůj trochu rozležel. Pokud kupujete granulovaný, nemusíte nechávat záhon tak dlouho odpočívat.
– Výhodné je použít netkanou geotextilii k zakrytí záhonu. Půda v záhonu si tak lépe udrž vlhkost, textilie zabrání růstu plevelů a jahody nebudou špinavé od hlíny.
– Jahodníky u nás bez problémů přezimují, takže si je můžete vysadit s předstihem, už koncem léta nebo na podzim. Samozřejmě to jde ale i na jaře. Ty loňské ale budou mít náskok, přez zimu pořádně zakoření a v létě budou mít plno síly plodit.
– Na jaře odstraťně oschlé listy a černé květy – ty se objevují, pokud přišly pozdní mrazy.
– Z koupených jahod si můžete vypěstovat i vlastní sadbu. Odnožují dobře, takže stačí odnož položit na květináček s hlínou a připevnit ji drátkem. Za tři týdny-měsíc můžete odstřihnout odnož a nová sazenice je připravená.

Pěstování stáleplodících jahod podle eChaluparka.cz

Zdroje: Youtube kanál eChaluparka.cz, Pixabay.com, Spotrebitelov.cz – Sázení jahod na jaře

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*