Jak vybrat koberce z ekologických materiálů

V době, kdy se stále více lidí snaží žít ekologicky, není překvapivé, že se zvyšuje poptávka po ekologických produktech a výrobcích. Výjimkou nejsou ani takové koberce, kterým budeme věnovat dnešní článek. Zaměříme se na to, jak vybrat koberec, který bude kvalitní a zároveň šetrný k přírodě.

Materiál koberců

Výroba tradičních koberců se často neobejde bez použití chemikálií a syntetických materiálů, které mohou mít negativní vliv nejen na životní prostředí a bohužel také lidí samotné. Ekologické koberce se naopak vyrábějí z přírodních a obnovitelných materiálů, jako jsou vlna, juta, bambus, konopí nebo recyklovaná vlákna.

Estetika a vzhled

Nabízejí širokou škálu vzorů, barev a stylů, aby vyhověly různému vkusu a designovým preferencím. Od moderních až po ty tradiční. Nemusíte se tak bát, že když se rozhodnete pro životní prostředí, že byste nenašli nic hezkého. Rozhodně není problém pořídit krásné kusové koberce, které budou ladit do nejrůznějších interiérů. Můžete tak spojit nejen krásu, ale i odpovědnost.

Zkuste lokální výrobce

Podpořte lokální výrobce, čímž snížíte uhlíkovou stopu spojenou s dopravou výrobků na dlouhé vzdálenosti. Stačí chvilku hledat a uvidíte, že například tolik populární shaggy koberce se dají sehnat i blíže než na druhé straně republiky.

Zaměřte se na certifikaci

Hledejte koberce s certifikacemi, jako jsou certifikáty pro nízkou emisi VOC (volatilní organické látky) a certifikáty pro udržitelný původ materiálů. Budete tak mít naprostou jistotu, že to co kupujete je v co největším souladu s přírodou.

Při výběru můžete udělat svůj malý krok k udržitelnějšímu životnímu stylu. Takto vyrobené koberce nabízejí nejen krásný a pohodlný doplněk do našich domovů, ale také zodpovědný přístup k naší planetě.

Externí článek partnera

Keep Scrolling

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*