Vysokozdvižné pracovní plošiny: Průvodce používáním a bezpečností při práci ve výškách

Nejen na stavbě nebo skladu je často potřeba pracovat ve výškách, s čímž se samozřejmě pojí řada bezpečnostních rizik. Pro jejich minimalizaci a maximální efektivitu práce se tak stále častěji používají vysokozdvižné pracovní plošiny, které jsou vybaveny řadou bezpečnostních prvků. Pojďte se podívat do našeho průvodce, co by vysokozdvižné pracovní plošině nemělo chybět v ohledu na bezpečnost práce vaší a vašich zaměstnanců.

Jak je to s bezpečností práce na vysokozdvižných pracovních plošinách?

Ochrana zdraví pracovníků je při práci nezbytná, a tak jsou moderní vysokozdvižné plošiny vybaveny již v základu senzory, které hlídají nejen přetížení, ale i náklon. V případě, že je tak plošina přetížená, nebo nemá vyrovnanou základnu, plošina se nezvedne vůbec, případně je její zdvih omezen.

Pracovníci jsou povinni se při práci ve výškách vždy jistit, aby nedošlo k vypadnutí pracovníka z pracovní plošiny. Plošiny jsou tak vybaveny uvnitř koše upínacími oky, které má pracovník povinnost použít.

Aby byla riziková práce ve výškách, co nejpohodlnější a nejbezpečnější jsou plošiny standardně vybaveny elektrickými zásuvkami s napětím 230 V uvnitř koše. Připojení potřebných nástrojů pro práci je tak jednoduché, a díky absenci prodlužovacích kabelů i bezpečnější.

Pro vyšší bezpečnost pracovníků je možné plošinu ovládat nejen z pracovního koše na plošině, ale i z podvozku. V případě nouze tak mohou jednoduché joystickové ovládání použít nejen pracovníci, kteří pracují ve výšce, ale i kolegové na zemi. Nechybí ani bezpečností tlačítka STOP, se kterými je možné plošinu kdykoli bezpečně spustit.

Nemáte k dispozici potřebnou plošinu? Vyzkoušejte pronájem!

Každý typ pracovní plošiny má odlišné přednosti a je tak vhodný pro různé činnosti. Ať už se jedná o elektrické nůžkové plošiny, které se používají především v interiéru nebo kloubové plošiny se snadnou manévrovatelností můžete si je vždy pronajmout.

Pronájem pracovních plošin nabízí každý kvalitní a vysoce vybavená půjčovna stavebních strojů. Vybírat si můžete z řady různých typů, a to nejen z již výše zmíněných. Zpravidla si můžete zapůjčit i terénní nůžkové plošiny, teleskopické plošiny, sloupové plošiny nebo kloubové přívěsné plošiny. Ty se liší nejen svým pohonem, ale i vhodností do různých pracovních výšek.

V případě, že se rozhodnete využít pronájem plošiny, odborníci z půjčovny vám vždy poradí, který stroj je pro plánovanou činnost nejvhodnější a vyškolí vás v otázkách bezpečnosti práce s ní. Navíc získáte jistotu, že pronajatá pracovní plošina prochází pravidelnou odborně prováděnou údržbou.

Externí článek partnera

Keep Scrolling

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*