Nahlížení do katastru nemovitostí fotka
Zdroj: https://sgi-nahlizenidokn.cuzk.cz/

Jak zjistit majitele pozemku – náhled do katastru online

Někdy se hodí zjistit, kdo je současným majitelem daného pozemku. Možná zvažujete koupi pole, kusu lesa, nebo pozemku k výstavbě rodinného domu a potřebovali byste vědět, jak jméno zjistit současného vlastníka. Existuje několik možností, jak tohle zjistit:

 • Nahlížení do katastru nemovitostí přes www.nahlizenidokn.cuzk.cz
  Online aplikace digitálního katastru nemovitostí je prvním místem, kam se při zjišťování majitele pozemku podívat. Existuje už hezkou řádku let a za tu dobu se stala nezbytným pomocníkem, pokud hledáte informace o parcelách. Lépe se používá na desktopu nebo notebooku, než na mobilech.

  Najdete ji na výše uvedené adrese a sdružuje informace o stavbách, parcelách či bytových a nebytových prostorech. Nahlížení do katastru nemovitostí umožňuje vyhledávat parcely podle lokality, katastrálního území a čísla parcely. Pokud nemovitost kupujete a našli jste ji v inzerci, číslo parcely tam bývá často uvedeno a pro identifikaci pozemku v katastru je potřeba ho znát. Získávání informací je zdarma a pro zobrazení majitele pozemku je po poslední změně opsat kontrolní kód. Dříve tato funkce nexistovala a informace byla dostupná rovnou, nicméně se nejedná o nijak hroznou překážku.
 • Nahlížení do ikatastr.cz
  Novější verze pro náhled do katastru, která funguje lépe na mobilech. Pokud tedy zrovna nemáte po ruce aspoň notebook, doporučuji tuhle variantu. Existuje totiž i speciální aplikace jak pro Android tak pro iOS. Pomocí mapy s vyznačenými hranic pozemků si najdete tu, ke které potřebujete zjistit informace a po kliknutí lze rovnou zjišťovat majitele.
 • Využití Map od Seznam.cz
  Mapy od Seznamu jsou dobře zpracované, fungují i jako aplikace v mobilu a mají jednu funkci, která se také hodí při hledání majitele pozemků. Jsou totiž propojené s katastrem, takže pokud se v jejich mapě podíváte na místo, kde právě stojíte a kliknete si na něj, otevře se možnost “Co zde je” a dále můžete přejít na “Informace k parcele v katastru nemovitostí.” To je užitečné pokud zhruba tušíte, kde právě stojíte, ale nejste si jisti alespoń přibližnou hranicí pozemku. Samozřejmě můžete hledat i podle souřadnic GPS, takže na mobilu se tahle funkce pro rychlou informaci o pozemku hodí.
  Pokud se opravdu chystáte ke koupi nemovitosti nebo pozemku bude vás jistě také zajímat, jak je to se zápisem do katastru.”

Zdroje: www.nahlizenidokn.cuzk.cz

Keep Scrolling

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*