Jaro je tady! Vyžeňte děti na zahradu!

Počítače, tablety, mobilní telefony a televize. To vše je často v kombinaci s dlouhou zimou rodičovským strašákem. Dětem v tomto období chybí dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, což se může neblaze podepsat nejen na jejich zdravotním stavu, ale také na dlouhodobé imunitě a třeba i váze. Nejvyšší čas vyhnat je od obrazovek!

Proč trávit čas venku? 

Pobyt venku je pro děti nesmírně důležitý! Patříte-li navíc mezi rodiče, kteří se nebojí vyrazit s nimi ven v jakémkoli počasí, prokazujete jim obrovskou službu. Na děti (potažmo i na vás) to totiž funguje jako přirozené otužování. Pobyt venku posiluje dětskou imunitu a pomáhá bojovat s nemocemi z dlouhodobého hlediska. Zároveň do jejich života přináší tolik potřebný přirozený pohyb. Běhání, skákání, lezení po stromech – to vše napomáhá k zvládnutí hrubé motoriky a jejímu vylepšování. Ani rozvoj jemné motoriky však nezůstává stranou – tady je potřeba sebrat lísteček, tady zase kamínek. Zkrátka ten nejlepší přirozený způsob, jak děti udržet zdravé a v kondici, jaký si můžete představit. 

Ideální způsob jak se venku zabavit jsou procházky. Máte ve svém okolí les, park nebo třeba rybník? Vyrážejte každý den a za každého počasí. Pamatujte, že neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečené dítě. Na procházkách se věnujte objevování přírody, vyprávějte dětem o vašem okolí, zahrajte si cestou různé hry z vašeho dětství. A když mu navíc na www.ministerstvohracek.cz pořídíte třeba dalekohled, budou mít vaše procházky úplně nový rozměr! To vše bude mít blahodárný vliv nejen na vaše dítko!

Zahradní radosti 

Čas venku ale samozřejmě nemusíte trávit jen na procházkách. Parky poskytují dětem skvělý prostor na hraní a objevování! Svět klouzaček, prolézaček, nekonečných pískovišť, schovávaček ve stromech je zkrátka něco, čemu děti nemůžou odolat! V parku na hřišti se navíc seznámí s ostatními dětmi a vy budete mít čas vypít si třeba i kávu! 

Pokud se vám nechce zrovna do parku a patříte mezi šťastlivce, kteří mají zahradu, využívejte ji! I činnosti, které by šly dělat doma přesuňte ven – skládačky, čtení knížek, malování. Vybavte se těmi nejlepšími hračkami a hurá na terasu! To vše se totiž dá s přehledem dělat na čerstvém vzduchu. 

Že je někdy těžké děti ven vůbec vylákat? Máte pravdu, někdy to zkrátka chce pořádnou páku! A přesně takovou pákou se může stát sport. Kolo, koloběžka, fotbal nebo zkrátka cokoli jiného, co je vtáhne a nepustí! No a pokud vaše dítě není zrovna sportovec, zkuste třeba různá elektrická vozítka

A když už budou ze všeho toho běhání a skákání unavené? Postavte na zahradě stan, vytvořte bunkr, přesuňte postel na terasu a nebojte se nechat je venku i spinkat. Odpolední spánek je pro to jako dělaný! 

Externí článek partnera

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*