Ovocné stromky podnože
Zdroj: Adobe Stock

Kde koupit podnože ovocných stromků pro roubování?

Podnože pro roubování jsou, jak se zdá, trochu nedostatkové pro zahradníky, kteří by si rádi vyzkoušeli roubování. Pěstování jabloňových nebo třešňových semenáčů je časové náročné, protože nějakou dobu trvá, než zesílí natolik, aby na ně šlo roubovat. Samozřejmě můžeme roubování trénovat i na vzrostlých stromech, nebo si najít nějaký semenáč v přírodě. Kdo by si to ale chtěl vyzkoušet trochu víc, upotřebí nenaroubované stromky – podnože.

Ty se ale neprodávají zdaleka tak často, jako už naroubované ovocné stromky, které jsou na jaře k dostání skoro v každém zahradnictví nebo hobbymarketu. S podnožemi je to složitější, ale dají se najít. Pojďme se tedy podívat, kde se dají pořídit. V některých případech se jedná o e-shopy, které vám je rádi zašlou, jindy jsou to klasická zahradnictví nebo školky a bude tedy nutná osobní návštěva.

Zahradnictví Spomyšl

https://www.zahradnictvi-spomysl.cz/podnoze/

V době psaní článku mají v nabídce několik druhů podnoží pro ovocné stromy. Jedná se zejména o jabloně – M9, M7 a M26, dále pak Colt a Gisela pro třešně a Myrobalán pro slivoně. Prodávají je po 2 nebo 5 kusech a expedují jako klasické eshop pro dodání dopravní službou.

Prodej stromků Uherský Ostroh

https://www.prodejstromku.cz/katalog/ovocne-stromy/podnoze/

Solidní nabídka podnoží, kterou bohužel neexpedují jako e-shop. V případě nákupu podnoží je nutný osobní odběr v Uherském Ostrohu. V nabídce jsou třeba A2, M7, M9 a další podnože pro jabloně dále pak Mahalebka nebo Myrobalán.

Výzkumný a šlechtitelský ústav Holovousy

https://www.vsuo.cz/cs/ovocnarska-produkce-a-prodej/skolkarske-vypestky

Tady lze objednávat materiál pro školkaře, jako jsou podnože nebo očka. Obzvlášť u oček je výběr velmi široký, ale nevýhodou je opět nutnost osobního odběru a písemné nebo telefonické objednávky předem.

Ovocnářství Mezice

https://ovocnarstvimezice.cz/ovocna-skolka/

Na webu ovocnářství v Mezicích u Olomouce mají uvedeno, že jejich školka se zabývá také pěstováním podnoží. Nicméně v době psaní článku ještě nebyla uveřejněná online žádná kompletní nabídka sortimentu. Ten by měl byt zveřejněn později na jaře.

Prodej ovocných stromků a ovoce Kostiha

www.kostiha.cz

Pan Kostiha prodává ovocné stromky a pěstitelský materiál, jako podnože, rouby a očka. Sídlí ve Valticích, ale nemám vyzkoušeno, jestli posílá i přepravní službou.

Plantlife

https://www.plantlife.cz/VELKOOBCHOD-a6_0.htm

Ovocná školka pana Fialy má v nabídce jednoleté a dvouleté stromky pro dopěstování ale také podnože. Velkoobchodní ceny jsou na vyžádání, na webu uvedené nejsou. Proto bude lepší zavolat a zeptat jestli jestli materiál o který máte zájem je dostupný a v jakém množství.

Na webu najdete také článek, který se věnuje jednotlivým druhům podnoží.

Keep Scrolling

One Comment

  1. Pingback: Druhy roubování: za kůru, na kozí nožku a další. Jak na ně? -videonávod - Naturhelp.cz

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*