Zkušenosti nářadí Parkside_vrtací a sekací kladivo z Lidlu

Lidl Parkside PBH 1500 F6 vrtací a sekací kladivo- videorecenze a zkušenosti

Lidl má po značkou Parkside v nabídce několik vrtacích a sekacích kladiv různých cenových hladin. Jedná se o modely které jsou napájené buď ze sítě nebo jejich systémem baterií. Dnes se podíváme na starší na zkušenosti se starším modelem PBH 1500, ze kterého vychází i současná stálice lidlovské nabídky – PARKSIDE PBH 1050 C3.

Zdroj: Youtube kanál BradmanTom

Zkušenosti s Parkside PBH 1500:

Výše ve videu vidíte práci s kladivem od BradmanaToma. Používám ho také a vrtací i sekací výkon je pro mě dostačující. Při delší práci s tímto kladivem mě ale začnou bolet ruce. Váha je tak na hraně, abych vydržel pracovat alespoň hoďku – dvě v kuse. Samozřejmě mluvím o nepřetržitém osekávání staré omítky. Při vrtání si má člověk čas odpočinout, takže tam váhu neřeším. Vrtáky s upínáním SDS-Plus je potřeba olejovat, ale zaaretované při práci drží dobře. Oceňuji také stavitelnou rukojeť, kterou si může člověk předělat tak, aby mu úhel vyhovoval pro konkrétní činnost.

Používám ho hlavně na sekání omítky při postupné rekonstrukci chalupy. Frekvence využití je tedy nízká, přibližně 3x měsíčně. Po roce od koupě zatím nepozoruji žádný problém. Kladivo slouží a za tu cenu se jedná o velmi užitečný kus nářadí do domácí dílny.

Recenze zákazníků:

jirizach8042 (Youtube): Pěkné,na to co to udělá práce,to by byla dřina sekat kladivem a sekáčem,jen při pomyšlení mě bolí ruce.
tamten8802(Youtube): Nekupujte tenhle shit, u me nevydrzelo ani 1diru do betonu!

anonymní (Lidl.cz): Zabaleno v kufru, spolu s příslušenstvím. Mohlo by tam být připravené i místo na další vrtáky nebo sekáče, ale to je drobnost. Pro občasné použití do betonového panelu postačuje. Výhodou je i hlava na klasický vrták, dost to rozšiřuje využitelnost pro občasného kutila.

anonymní (Lidl.cz): Cena je velmi přátelská a válcuje nenasytnou konkurenci ve své třídě nářadí. Pokud nemáte v úmyslu bourat Karlův most, tak v tom případě je to správná volba.

anonymní (Lidl.cz): Kladivo má dobrý výkon, za dobrou cenu. Pro domácí využití, je jedničkou ve vrtacích kladivech.

Jaroslav Hrabar (Heureka.cz): Nedostatečný návod na použití. Chybí odborná část na použití zařízení, za to přehnaných bezpečnostních pokynů je mnoho.

Karel (Heureka.cz): Mám velké sekací kladivo. Při odstraňování malty ze zdí bolí ruce. Proto jsem si pořídil toto kladivo. Je mnohem lehčí a práce s ním je také o hodně lehčí. V mém věku(77) let již na práci s velkým kladivem nejsou síly. Děkuji.

Co je součástí balení?

V plastovém kufru kromě kladiva najdeme 3 SDS vrtáky (průměry 18 × 250 mm / 16 × 250 mm / 12 × 160 mm). Dále pak špičatý sekáč (10 × 250 mm) a plochý sekáč (10 × 250 mm). Montážní klíč, kovový hloubkový doraz, sklíčidlo a montážní klíč.

V tomhle videu se ještě můžete podívat dovnitř:

Rozborka vrtacího kladiva
Zdroj: Youtube kanál Peťan

Zdroje: Heureka.cz, Lidl.cz, Youtube kanál BradmanTom, Youtube kanál Peťan

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*