Nejlepší mobilní klimatizace – recenze uživatelů

Mobilním nebo také přenosné klimatizace, jsou v rámci klimatizací velmi kompaktní stroje. Pomáhají nám zpříjemnit pobyt v přehřátých místnostech, protože odvádí horko z vnitřních prostor ven. Mezi hlavní plusy těchto strojů patří snadná manipulace a rychle možnost změnit místnost, kterou chceme ochladit. Po zakoupení lze klimatizaci rychle zapojit, stavební úpravy nejsou potřeba. Uživatel tak může zahájit okamžitý provoz. Další výhodou je to, že se dají využít k ochlazení v těch nejparnějších dnech. Pokud nechcete klimatizaci používat celý rok, dá se jednoduše uklidit do sklepa nebo do podkroví.

Kam se mobilní klimatizace hodí?

Velmi často nacházejí uplatnění v bytech. Jako klimatizace do bytu se instalují proto, že nemají venkovní jednotku. K jejich připojení a používání tak není potřeba komplikovaně získávat např. souhlas SVJ. Dále se hodí do paneláků, kde by mohla být instalace venkovní jednotky náročná, nebo do historických zástaveb. V památkově chráněných oblastech totiž často instalace stacionárních klimatizací neprojde.

Tipy na nejlepší mobilní klimatizace – recenze uživatelů

Níže najdete seznam mobilních klimatizací, které jsou oblíbené u zákazníků. Jedná se o přenosné jednotky z nichž některé jsou i mimořádně tiché, takže vás nebude rušit jejich provoz.

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi

Jedná se tichou klimatizaci, protože je vybavena funkcí “Silent”. Ta snižuje hlučnost provozu například v noci, aby se v místnosti dalo nerušeně spát. Ovládá se pomocí aplikace a dokáže vychladit až 40 m2 prostoru. Zákazníci si chválí jednoduché ovládání. Přístroj nabídne také funkci automatického odvhlčování s automatickým výparníkem kondenzátu. Nádobku s kondenzátem tedy není nutné pravidelně vylévat.

Chladící výkon (BTU/h):13000
Chladící výkon (kW): 2,9
Příkon (W): 1150

Recenze zákazníků:

 • Rychle vychladí místnost, Nízká hlučnost, Jednoduché ovládání, Režim Swing. Tedy foukání vzduchu ze strany do strany. Neskutečně moc to pomůže urychlit vychlazení místnosti.
 • Vyšší hmotnost. Má kolečka, takže po patře pojezd po páté není problém, ale z podkroví po schodech dolů je horší.
 • Za 1 hodinu teplota 2,5 C dolu, a to na tichý mod, hlučnost cca 50 Db asi jako hovor, velmi výkonné, – překvapil mě však fakt, že studený vzduch se drží v místnosti kde se vyrobil, ale přes otevřené dveře nijak zvlášť neproniká do dalších místností bytu – mám byt 67 m2 a tohle má údajně stačit na 83 m2 při výšce stropu 2,2 m – tak uvidíme vyzkouším ještě větrák do kombinace.
 • Mám ji krátkou dobu,ale vypadá to, že trvá o hodně delší dobu než vychladí na požadovanou teplotu 25 st. Zase ale má dle parametrů menší odběr elektřiny než Sencor.
 • Když jede naplno tak je docela hlučná, ale asi daň za výkon.
 • Klimatizace funguje fakt super. Vývod horkého vzduchu jsem provedl otvorem přes zeď. Odvod přes okno je poněkud nepraktický. Chladím obývák cca 25m2 a kuchyň cca15m2 a venku je 30 stupňů a v místnostech 22 stupňů. (dům je zateplený). Z mé zkušenosti doporučuji jet s klimatizací cca 24 hodin naplno aby se ochladily stěny, a pak stačí pouštět klimatizaci na 5 – 6 hodin dopoledne. Vychladí tak, že večer jí už nepouštíme aby svým hlukem nerušila.

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 14 HP WiFi

Tato klimatizace je v energetické třídě A, takže patří do kategorie těch úsporných. Speciální konstrukce lamel a ventilátoru umožňuje lepší výkonnost při chlazení a zároveň rovnoměrnější rozptylování chlazeného vzduchu. Dálkové ovládání pak umožňuje aktivovat funkci Swing, která aktivuje pohyb lamel. Silent system zaručuje, že klimatizace je zhruba o 10 % tišší, než srovnatelné výrobky v podobné výkonové třídě.

Chladící výkon (BTU/h): 14000
Chladící výkon (kW): 3,2
Příkon (W): 1600

Recenze zákazníků:

 • Ideální řešení pro ty, kdo nemohou mít centrální klimatizaci. Multifunkční zařízení. Chladí, topí, odvlhčuje. Kolečka pro přesun mezi jednotlivými místnostmi. Dálkové ovládání Vám usnadní čas. Dobrá energetická třída. Funguje přesně tak, jak uvádí prodejce.
 •  Maličko uniká teplý vzduch přes napojení odpadní trubice na tělo klimatizace, ale to se bude dát jednoduše utěsnit – nic vážného to není. Nastavení klimatizace přes aplikaci v mobilu se nepromítne do dálkového ovladače. Což mě až tak moc netrápí. Klimatizaci v drtivé většině případů ovládám přes mobil (aplikace OS Comfort). Za tu cenu tam mohli kluci italští dát i 2 AAA baterky pro dálkový ovladač. 🙂
 • Když jsem sháněl info o klime tak jsem se obával velikostí a hlukem. V současné době výrobek mám doma a veškeré obavy jsou pric a mohu jen doporučit.
 •  Překvapivě tichá, při vypínání nevydává žádné lekavé zvuky, prostě se vypne a krátce potichu zavibruje, ovládání přes Wi-Fi funguje na jedničku, v práci zapnu, nastavím v aplikaci co chci a klima se fakt pustí, byť jsem x km daleko, aplikace je sice v angličtině, ale je jednoduchá a přehledná a hlavně ukazuje aktuální teplotu doma!, trochu mne potrápil navod v češtině při párování s WiFi, kde jsou obrázky rozmazané a písmenka nečitelná, ale podařilo se… velké plus, že nemusím vylévat kondenzát, ten dle navodu se vypouští až jen při topení a odvlhčovaní, ale to zatím není vyzkoušeno, super je i automód, klima se sice po dosažené teplotě nevypne, ale ztiší se a jede jen jako větrák, jediné co bych vytkla je, že ovladač si nepřebírá nastavení z aplikace či ručního ovládání, prostě zůstane tak jak jej odložíte a při dalším použití klima přebere to, co máte na ovladači nastaveno, tichý mód zatím na vyzkoušen a ani není důvod, lamely si nastavíte, jak chcete, máte možnost si nastavit časovač zapnutí a vypnutí přesně podle hodin ve formátu 24h – vyzkoušeno, funguje na minutu a v aplikaci uvidíte klimu on-line,.. a velké plus musím dát i za příslušenství, tuto klimu jsem vybrala z důvodu možného topení a měla jsem strach, že o hromadu větší podkrovní prostor, než pro který je klima určena, nebude stačit, naopak.. doma je 24 a venku 37.

Mobilní klimatizace Sinclair AMC-14P

AMC 14P je nejvýkonnější klimatizací z této řady od Sinclair. Poskytuje výkon 4 kW k chlazení i topení. Lze ji dovybavit sadou pro venkovní provoz klimatizace. I tuto mobilní klimatizaci lze ovládat pomocí displaye nebo dálkového ovladače.

Chladící výkon (BTU/h): 14 000
Chladící výkon (kW): 4
Příkon (W): 1535

Recenze zákazníků:

 • Kazdy kdo si koupi mob. klimu by si mel uvedomit obrovsky rozdil mezi delenou a mobilni klimou. Pokud je jakykoliv zpusob jak pouzit delenou, vzdy jit do delene. Pokud kupuje mobilni mel by ocekavat ze :- u delene je kompresor venku, ma pomaly – neslysitelny rozbeh a vetsinou ani nevime jestli jede nebo ne. U mobilni řve metr od postele a nepreslechne ho asi nikdo. Dělená ma lepsi ucinnost a temer zadne ztraty. U mobilni hreje kompresor v mistnosti, hodne hreje hadice ven z okna (okno musi byt opravdu dokonale utesneno) a navic neustale natahuje teply vzduch aby mohla vyfukovat `odpadni` jeste teplejsi- spotreba elektriny je podstatne vyssi- vetsina delenych umi plynule menit vykon …- atd.Pokud se i pres to rozhodneme pro mobilni klimu, myslim, ze s tahle patri k tem opravdu lepsim. Ja jsem vedel co od ni ocekavat a jsem s ni spokojen.
 • Chladí velmi dobře, jednoduché ovládání, energetická třída A, dálkové ovládání, funkce: chlazení, topení a odvlhčování, dálkové ovládání, hlučnost v porovnání s jinou klimatizací je srovnatelná, nízká spotřeba.
 • Vysoky vykon, rychle ochlazeni mistnosti, oproti ocekavani jen mala hlucnost.
 • Tuto mobilní klimatizaci mohu doporučit pro vychlazení místnosti do 35 m2.

Slevový kód pro Vzdusin.cz:

S kódem JARO 24 získáte slevu na mobilní klimatizace na e-shopu www.vzdusin.cz.

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*