Kompaktní klimatizace bez venkovní jednotky – jakou vybrat?

Přinášíme tipy na nástěnné klimatizace, které nejsou vybavené venkovní jednotkou – tedy kompresorem, který se přidělá na venkovní zeď. Jsou ideální volbou pro místa, kdy není možnost takovou klimatizaci použít. Často jsou také vybírány pro chlazení menších prostor, kdy není potřeba tak velký výkon. Dokáží uchladit místnosti do 80 -100 m2, v závislosti na modelu a také na tom, jestli má místnost dodatečné tepelné zisky.

Tipy na výběr nástěnné klimatizace bez venkovní jednotky:

Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

Jedná se o jedno blokovou klimatizaci. Je určená pro chlazení místností do 51 m2. Protože jde o “slim” variantu, nezabere mnoho místa v chlazené místnosti. Její šířka je pouhých 16 cm, tak se nemusíte bát, že si na zeď přiděláte neforemnou plastovou krabici. Lze ji ovládat přes Wi-fi nebo tablet.
Chladící výkon v jednotkách BTU/h: 8000
Chladící výkon v kW: 1,8

Příkon (W): 700

Recenze zákazníků:

  • Vychladí místnost nad 40m2 o 2 stupně za 1,5 hodiny, design hezký, instalace není náročná.
  • Rychlá a poměrně snadná montáž bez potřeby vnější jednotky. Zatím plně splňuje účely potřebného chlazení vzduchu v bytě. Oceňuji velice nízkou hlučnost zařízení oproti obdobným klimatizacím.
  • Vynikající klimatizace pro ty, kteří nemají možnost namontovat split s venkovní jednotkou. Při správné montáži (včetně vrtání zdi) je výkon super. Nechali jsme nainstalovat jsem klimatizaci do ložnice a během krátké, kde během chvíle dokáže výrazně snížit teplotu. Hluk je opravdu minimální!
  • Nasává vzduch zvenku, tedy jej nefiltruje, takže pokud je venku smog, splodiny, tak se to dostane i dovnitř.
  • Celkově jsem pár dní po instalaci velmi příjemně překvapen. Od samotného zadání požadavku na montáž až po každodenní používání vše bez problému. Hladina hluku je dle mého názoru přijatelná, výkon pro menší místnost dostatečný.

Klimatizace Olimpia Splendid Unico Art 12 SF

Druhým typem je modle Unico Art 12 SF. Monobloková klimatizace, která nabízí chladící výkon až 3 kW. I tahle jednotka nabídne tenké provedení, kdy má pouze 23 cm na šířku. Nabídne také odvlhčování, nebo funkci Sleep, kdy pomalu chladí na požadovanou teplotu. Díky tomu se sníží hlučnost provozu a vy můžete nerušeně usínat.
Chladící výkon v jednotkách BTU/h: 12 000
Chladící výkon v kW: 3

Příkon (W): 1400

Recenze zákazníků:

  • Skvělá klimatizace! Instalace je poměrně snadná. Ochladí místnost o rozloze více než 40 m2 během několika minut. Přístroj je dle očekávání mírně hlučný, protože má kompresor umístěný uvnitř místnosti (zvláště pokud ji používáte na maximální výkon). Při minimálním výkonu je hluk snesitelný bez problémů. Velkou výhodou je, že nemá venkovní jednotku na fasádě nebo na balkóně.
  • Velkou výhodou je, že není třeba na fasádu umístit externí jednotku. Chladí docela efektivně. Mírný problém je větší hluk ve srovnání s klimatizací s venkovní jednotkou, což se ale dá vyřešit snížením rychlosti ventilátoru. To však znamená o něco pomalejší chlazení místnosti.

Jak namontovat klimatizaci bez venkovní jednotky – videonávod:

Zdroj videa: Youtube kanál Vzdusin.cz

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*