Kaderava broskvon

Postřiky proti kadeřavosti broskvoní

Jak se s kadeřavostí listů u broskvoní vypořádat jsme si sepsali v minulém článku. Teď už chybí jenom malý výčet postřiků, které lze uplatnit. Pokud hledáte přírodní cestu, jak s kadeřavostí bojovat, koukněte sem. Tady už bude řeč hlavně o chemických prostředcích, které se zatím ukazují jako nejúčinnější.

AGRO Kadeřavost STOP

Fungicid, který se používá ve dvou fázích k ošetření broskvoní proti kadeřavosti. První aplikace probíhá v době nalévání pupenů. Druhé kolo aplikace je třeba dokončit do 14 dní. Ve chvíli, kdy jsou pupeny nalité a otevírají se, houba, která kadeřavost způsobuje, se dostane dovnitř. V takový okamžik už je postřik neúčinný. Aplikujte tedy podle počasí v březnu – dubnu.

  • Rostlinu ošetřete postřikem důkladně, aby se dostal kam je třeba. Postřikujte, dokud se nezačnou na rostlině tvořit kapičky a postřik stéká (smáčení).
  • Dávkování: 10 g do 2,5 l vody pro první kolo postřiku. 10 g do 5 l vody na druhé kolo postřiku.
  • Preventivně můžete aplikovat ještě třetí kolo postřiku na podzim, po opadání všech listů.

Agrobio Opava Zdravá broskev Plus

Tento přípravek je spojením dvou jiných, které se používají proti kadeřavosti listů a chloróze listů. Obsahuje totiž Champion 50 WG a Harmonie železo. Obsažený Champion, který popisujeme i níže, je měďnatý fungicid. Železo je pak listové hnojivo, které posiluje rostliny a zabraňuje žloutnutí listů, což je právě projevem chlorózy. Proti chloróze se železem postřikuje při výskytu žlutých listů 3x za sebou v rozmezí 7-10 dnů.

Použití proti kadeřavosti je třeba sadu Zdravá broskev aplikovat podobně, jako u jiných postřiků, které ji zabraňují:

  1. postřik při nalévání pupenů (Champion 50 WG, dávkování 20 g na 5 l vody)
  2. postřik při na počátku rašení (Champion 50 WG, dávkování 20 g na 5 l vody)
  3. postřik po odkvětu (Pozor změna, tady se stříká Harmonie Železo, 10ml na 5 l vody)

Champion 5O WG

Champion je postřik na bázi hydroxidu měďnatého, který účinkuje jako fungicid a baktericid. Hubí tedy houbová onemocnění a bakterie. Je registrován pro použití proti následujícím onemocněním:

  • kadeřavost listů (broskvoně)
  • plíseň bramborová (brambory)
  • plíseň okurková (okurky)
  • plíseň cibulová (cibule, česnek)
  • bakteriální spála (hrušně, jabloně)
  • puchrovitost (slivoně)
  • antrakóza fazolu (fazole)
  • korové nekrózy, ochrana květů před mrazem (meruňky)

Sulka Extra

Sulka patři mezi trochu odlišný druh postřiků, protože není na bázi mědi. Pokud se tedy chcete vyhnout tomu, aby se vám v půdě hromadila měď, ale zároveň se chcete kadeřavosti bránit, sáhněte po Sulce. Od latinského sulfur, tedy síra je odvozen i její název, ze kterého je patrné, že obsahuje síru. Té je tam jako účinné látky 19 %. Dále je obsažen dusík, draslík a vápník. Doplňuje tedy výživové látky, které mohou v půdě chybět a zároveň chrání před kadeřavostí listů, nebo se používá k moření česneku a jiných cibulovin.

Keep Scrolling

One Comment

  1. Pingback: Kadeřavost broskvoní – jak si s ní poradit? - Naturhelp.cz

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*