Průvodce ekologickým nakupováním

Přemýšlíte, jaké další kroky byste mohli udělat k udržitelnějšímu nakupování? Bavlněnou tašku do obchodu nosíte automaticky, ovoce a zeleninu dáváte do sáčku na bezobalové nakupování, ale hledáte další způsoby, jak planetě ulevit od přebytečného odpadu? Zkuste udělat změnu k lepšímu v koupelně na poličce s kosmetikou.

Doplnitelné produkty pro lepší svědomí i životní prostředí

Kosmetické produkty slouží pár týdnů a po jejich vypotřebování plní odpadkové koše jejich plastové či skleněné obaly. Tomu se ale dá zabránit preferováním doplnitelných produktů a náhradních náplní. Tuto vychytávku ocení nejen planeta, ale také vaše peněženka.

Plnitelný rozprašovač parfému

Plnitelný rozprašovač parfému jste si pravděpodobně pořídili pro potřeby cestování, abyste při letištní kontrole nemuseli řešit příliš velký objem tekutin nebo abyste ušetřili místo v cestovní tašce. Je ale na čase o tomto produktu přemýšlet jinak než jen jako o cestovním flakonu na parfém. Parfémy a vůně totiž nemusíte pokaždé kupovat v originálním balení a starou lahvičku vyhazovat. Pořiďte si náhradní náplň své oblíbené vůně a jednoduše ji přelijte do plnitelného rozprašovače. Náhradní náplně jsou ve většině případů navíc za mnohem výhodnější cenu. Vybírat můžete například z nabídky parfumerií Douglas.

Jak naplnit rozprašovač parfému?

Flakony na parfém se dají plnit přes vrchní část nebo pomocí speciálního systému na jeho spodní straně.

  • Plnění rozprašovače shora je velmi intuitivní. Stačí odšroubovat horní plastovou část a parfém nastříkat dovnitř z bezprostřední blízkosti. Dejte si pozor, aby pumpička parfému přesně seděla proti ústí plnitelného flakonu. Tak nepřijdete ani o kapku vůně. Pokud k doplnění používáte náhradní náplň parfému, je přelívání ještě snažší. Náhradní náplň má úzký náhubek, který přesně zapadne do hrdla plnitelného flakonu. Pak už stačí jen zmáčknout nádobu s parfémem a nadávkovat.
  • Flakony plnitelné spodní částí využívají speciálního systému, ale proces je stejně jednoduchý. Stačí z parfému odejmout vršek rozprašovače, aby se odkryla hadička. Tu zasuňte zespodu do plnitelného rozprašovače parfému a pumpujte, dokud rozprašovač nebude plný.
  • Pokud kupujete parfém přímo v parfumerii, zeptejte se obsluhy na doplnitelné produkty a nechte si ten svůj přelít přímo na prodejně. Odcházet pak budete nejen se skvělou vůní, ale také skvělým pocitem.

Náhradní náplně najdete také mezi kosmetickými přípravky

Doplňovat nemusíte pouze parfémy. Ekologické koncepce nabízejí značky také v oblasti líčení a péče o tělo. Skvělým příkladem je dokupování jednotlivých barev očních stínů do doplňovací paletky. Stejné je to s pudry nebo bronzery. Ušetřit obaly lze také v oblasti péče o tělo, místo nového krému si pořiďte velké balení, tzv. refill. Na stejném principu jako přelévání tekutého mýdla funguje doplňování přípravků z těchto velkých balení.

Pojměte ekologii po svém

Žít udržitelně může být občas složité, proto je dobré začít malými kroky, které vás nijak neomezují, ale přesto mají velký smysl. Zkuste se při dalším nákupu zaměřit na to, kolik zbytečných obalů si domů přinesete, načež je vyhodíte do tříděného odpadu. A možná si pak uvědomíte, že paprika nemusí být zabalená v plastu nebo že při koupi náhradní náplně krému nebudete muset vyhazovat stávající nádobu. Po čase si všimnete, že se pro vás ekologické nakupování stalo rutinou a životním stylem.

Externí článek partnera

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*