Hydrophil mezizubní kartáček recenze

Recenze: Bambusový mezizubní kartáček Hydrophil – 0,45 mm od Econea

Mezizubní kartáček od výrobce Hydrophil jsem objednal ve chvíli, kdy byly mezizubní kartáčky obecně potřeba nejvíc. Začal jsem pravidelně chodit na zubní hygienu, léčit zánět dásní a vyfasoval první várku dvou velikostí klasických mezizubních kartáčků.

Rukojeť kartáčku není plastová, ale naopak vyrobená z bambusu. Materiál použitý k výrobě samotných štětinek je pak jemný nylon. Výrobce tyhle mezizubní kartáčky posílá v hezké a k přírodě šetrné krabičce z papíru.

Hydrophil mezizubní kartáček

Použití mezizubního kartáčku

Kartáček se používá snadno, byť je rukojeť menších rozměrů. Pokud si ji porovnáte s rukojetí klasického je opravdu o hodně kratší. Přesto se s ním zuby čistí dobře a pohodlně se drží. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že se plastovým kartáčkem, díky rozšíření rukojeti, dá zevnitř odstrčit tvář a člověk se dostane i ke stoličkám. Tady je to trochu složitější, občas je potřeba si tvář přidržet prstem.

Trvanlivost kartáčku je srovnatelná s těmi plastovými. Protože se s nimi zatím učím, nemám správný grif na to, jak se kartáčkem dostat do mezizubních prostor tak, aby se moc neohýbal. Tím pádem mám po cca týdnu intenzivního používání kartáček zohýbaný tak, že se s ním pracuje o poznání obtížněji. To je ale věc, která zatím platí jak pro ty plastové, tak pro ten bambusový od Hydrophilu. Mělo by se to ale zlepšit tím, že se s kartáčky naučím lépe zacházet.

Hydrophil mezizubní kartáček srovnání s klasickým

O značce Hydrophil

Značku založili kamarádi z německého Hamburku. Nejdřív se věnovali hlavně vodě, to bylo jejich hlavní téma. Psali blog a snažili se šetřit vodou, vymýšleli různé způsoby, jak toho dosáhnout, informovali a inspirovali ostatní. Později došli k myšlence, že by bylo fajn i vyrábět některé produkty tak, aby se spotřebovalo co nejméně vody a minimálně se znečišťovalo životní prostředí. Založili tak značku Wasserneutral, jejíž prvním produktem bylo tričko. V zápětí přišlo mýdlo, bambusové zubní kartáčky, tašky… a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Více o značce Hydrophil.

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*