Menstruační kalíšek_Naturhelp
Zdroj: Econea.cz

Menstruační kalíšek Yuuki

K přírodě šetrnější a ekologickou variantou k dámským vložkám a tamponům jsou menstruační kalíšky. Vyrábějí se ze certifikovaného zdravotního silikonu a dokáží ušetřit obrovské množství jednorázových hygienických potřeb.

Názory na jejich použitelnost a pohodlí při používání se liší. Jsou ženy, které je vyzkoušely a už by nechtěly jinak, jiné je naopak zkusí a odloží. Je tedy třeba se trochu zorientovat ve spleti protichůdných názorů, nebo si udělat vlastní tím, že ho vyzkoušíte.

Jak menstruační kalíšky Yuuki fungují?

Fungují jako náhrada vložek či tamponů při menstruaci, kdy je zachycený obsah možné snadno vylít a kalíšek používat opakovaně. Při troše cviku začne být zavádění bezproblémové a kalíšek nikde nepřekáží.

Je třeba začít správným výběrem. Dělají se dvě základní velikosti – menší pro dívky nebo ženy před porodem. Větší velikost bude sedět ženám, které už rodily, nebo těm s pravidelným sexuálním životem a nad 28 let věku.

Dále si mohou zákaznice vybrat ze dvou stupňů tvrdosti. Varianta Soft je vhodná pro citlivější ženy, těm by tvrdší mohl vadit při používání. Verze Classic je vhodná pro sportovní typy, ženy s pevným pánevním dnem. Těm by se naopak ten měkčí mohl ohnout a protéct, pokud by stáhly pánevní svalstvo.

Před použitím se kalíšek desinfikuje. Můžete pro to použít kelímek, který se k němu dodává a desinfikovat v mikrovlnné troubě. Před každým menstruačním cyklem se také provádí vyvaření kalíšku, které zlikviduje bakterie, které se mohly množit při skladování.

Kalíšek mentruace_Yuuki_Econea_Naturhelp.cz

Výhody použití menstruačního kalíšku

  1. Ušetříte. Při menstruaci stačí používat jeden kalíšek a při správném zacházení vydrží v pohodě 5-10 let. Jeho životnost je tedy vysoká a ušetří vám spoustu peněz za nákup tampónů a vložek.
  2. Ekologie. Běžné vložky a tampony obsahují kromě rozložitelných meteriálů jako bavlna také plno plastů. Tím, že se musejí používat jednorázově a je třeba je hygienicky a neprodyšně balit toto množství plastů narůstá.
  3. Zdraví. Při výrobě kalíšků je použit lékařsky certifikovaný silikon a neuvolňují se z něho nežádoucí látky. To se nedá říct třeba o tamponech, ze kterých se mohou uvolňovat ftaláty, nebo látky použité při bělení bavlny.
  4. Pohodlí. Když vám kalíšek “sedne” a zvyknete si na něj, nemusíte už používat vložky nebo tampony. V závislosti na síle menstruace stačí obsah kalíšku vylít jednou za 4 – 5, někdy jen za 10 – 12 hodin.

Vyzkoušíte ho také? Můžete ho objednat přímo na stránkách výrobce, nebo u osvědčeného dodavatele Econea.

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*