Econea_Naturehelp
Zdroj: Econea.cz

Econea – E-shop pro každodenní hrdiny

Internetový obchod Econea, vznikl v roce 2012 s myšlenkou vybudovat e-shop, který by prodával ozkoušené, kvalitní a hlavně ekologické a k přírodě šetrné produkty. U jeho vzniku stáli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Investoval do něj také Martin Rozhoň, tvůrce sítě e-shopů Vivantis. V podstatě nechtěli mít v nabídce nic jiného. Díky originálnímu nápadu, vzrůstajícímu povědomí lidí o ekologii a udržitelném životním stylu se stal největší eko e-shop u nás.

Filozofie obchodu Econea

Provozovatelé tohohle obchodu si váží planety, zaměstnanců i zákazníků. Tolik asi v rychlosti. Pokud bych to měl rozepsat víc, je třeba začít u produktů samotných. Vybírají takové, které jsou šetrné k životnímu prostředí a umožňují každému z nás změnit denní návyky tak, abychom planetu zatížili o malinko méně

Věří totiž, že pokud chce člověk měnit svět, měl by začít u sebe. Odměnou zákazníkům Econea je pak kromě dobrého pocitu i menší ekologická stopa a zdravější prostředí, ve kterém žijí. Než na e-shopu začnou prodávat nějakou značku, pečlivě ji prověří. Dávají si pozor na greenwasging a zajímá je příběh, filozofie značky i výroba samotná. Vybrané značky pak koncentrují na jednom místě – ve svém e-shopu. Produkty zasílají zákazníkům v recyklovaných baleních, využívají už jednou použité krabice a nekupují zbytečně umělohmotné výplně do balíků.

Logo_Econea

Přístup k zaměstnancům

Přístup k zaměstnancům je druhým pilířem téhle značky. Spolumajitelé firmu rozjížděli od úplného začátku. Po nějaké době provozu jim začaly pomáhat obě maminky a zanedlouho se firma rozrostla u první zaměstnankyni, která nebyla z řad rodinných příslušníků. Nyní už firma samozřejmě potřebuje víc zaměstnanců, ale majitelé tvrdí, že na lidi mají obrovské štěstí a osud jim je snad posílá do cesty sám. Koncekonců, napsali o tom i článek.

Péče o zákazníky

Zákazníky se v Econea snaží hýčkat. Posílají jim tipy pro ekologickou domácnost, nebo píšou blog s návody na výroby domácí kosmetiky nebo drogerie. Snaží se tak lidi, kteří u nich nakupují, podporovat v tom, bez ohledu na to, jestli si přípravek vyrobí, nebo koupí u nich.

Top produkty na Econea

Ptáte se, o které výrobky je největší zájem? Patří mezi ně třeba opakovaně použitelné lahve na vodu Retap, menstruační kalíšky Yuuki, nebo menstruační kalhotky Snuggs.

Econea_Menstruační kalhotky Snuggs_Naturhelp.cz

Zdroje: Econea.cz

One Comment

  1. Pingback: Menstruační kalíšek Yuuki - Naturhelp.cz

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*