Mšice na rostlině_Naturhelp.cz
Zdroj: Pixabay.com

Jak bojovat proti mšicím a výroba postřiku z česneku – videonávod

Mšice jako zahradní škůdci dokážou napáchat v zahradě nepěkné škody. Pokud s nimi chcete bojovat přírodní cestou a nepoužívat chemii, vyzkoušejte videonávod na domácí postřik. Na svém Youtube kanálu ho připravila eChalupářka. Postřikem se ošetřuje hlavně košťálová zelenina, rajčata, okurky, papriky ale i třeba růže.

Několik tipů:

– Záhony na podzim pořádně důkladně zryjte. Narušení půdy do hloubky znemožní přezimovat kuklám spousty škůdců. V opačném případě by se vylíhly a bylo by škodlivého hmyzu o to víc.
– Truhlíky, květináče a další nádoby, které používáte pro pěstování, omyjte na jaře v octové vodě.
– Mšicím vadí aromatické rostliny, jako bazalka nebo afrikány. Pokud to jde, vysaďte je u záhonu s plodinami, které chcete ochránit.
Na přirodní postřik použijte: česnek, chilli papričky a mátu. Mátu si nasekejte, nebo rozmixujte. Použijte ji tak polovinu hrnku. Přidejte lžičku nasekaného nebo mletého chilli, dejte do hrnce a zalijte 1,5 litry vody.
Směs povařte a odstavte. Až začne chladnout, přidejte nasekané stroužky z větší hlavičky česneku a nechte louhovat, ideálně přes noc. Směs přeceďte přes jemné plátýnko, aby se neucpával postřikovač. Přidejte pár kapek biologického smáčedla a můžete aplikovat.

Postřik proti mšicím podle eChaluparka.cz

Zdroje: Youtube kanál eChaluparka.cz,

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*