Zdroj: Shutterstock.com

Tipy na skvělé přírodní materiály, bez nichž se v létě neobejdete

Přírodní materiály jsou skvělé a dají se použít k výrobě čehokoliv. Pojďme se na několik takových materiálů podívat zblízka a uvést si jejich hlavní vlastnosti. Do jakých látek byste se měli v létě zahalit a proč?

Savý, příjemný i chladivý

Znáte hlavní výhody lnu? Len je zástupcem přírodních materiálů a jeho největší výhodou, zejména v létě, je jeho úžasná savost. Kromě toho, že skvěle absorbuje pot, je také příjemně chladivý a ideální k výrobě šátků, šatů i pánských obleků. Len se dělí na několik různých druhů. Všechny ale spojuje vysoká odolnost a svěžest, kterou si dokáže udržet po opravdu dlouhou dobu. Lněné oblečení je ideální na letní dovolené, kde nemáte možnost pravidelně oděvy prát.

Nejrozšířenější a nejznámější přírodní materiál?

Pravděpodobně nejrozšířenějším přírodním materiálem ale stále zůstává bavlna. Ta by ale při porovnání se lnem tolik neobstála. Není totiž tak savá a usychá pomaleji než len. Na druhou stranu se ale nedá bavlně upřít její jemnost a pocit vzdušnosti, který nositeli přináší. Přestože nechladí, i v létě je její kontakt s pokožkou příjemný a měla by mít své čestné místo ve vašem letním šatníku.

Materiál vhodný na sportovní aktivity

Milujete pohyb a neodpustíte si jej ani v parném létě? Oblékněte se do sportovního oblečení vyrobeného z bambusových vláken. Je savé, nelepí se na pokožku a budete se v něm cítit příjemně i v největší vlně veder. Milujete-li navíc šití a své oděvy si vyrábíte sami? V tom případě se podívejte na bohatou nabídku nejenom přírodních látek na stránkách Bubulakovo.cz.

Využívejte vlastnosti přírodních materiálů, a i v parném létě si užívejte příjemně chladivého pocitu lněných oděvů, vzdušnosti, kterou vám nabídne bavlna a sportujte v oděvech vyrobených z bambusových vláken.

Externí článek partnera

Keep Scrolling

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*