Víte, jak pečovat o regály, aby vám dlouho vydržely?

Péče je důležitá, aby vám výrobek vydržel co nejdéle. Jenže správným zacházením předejdete mnoha nehodám, zraněním a zbytečnému poškozování zboží. Jak tedy správně pečovat o regál a jak s ním slušně zacházet?

Správnou péčí se zasloužíte o:

· Prodloužení životnosti
· Ušetříte peníze

· Zamezíte zraněním
· Zabráníte poškození a jinému znehodnocení

1. Nesnažte se je přetěžovat

Pokud budete přetěžovat regálové police a celou konstrukci, pak nejen že hazardujete s konstrukcí, ale také se svým zbožím, nebo se svými uloženými věcmi. A pakliže se konstrukce zhroutí na vás, může dojít i k vážnějším úrazům, než je zlomenina!

Přetížené regály dokáží po nějaké době samy prasknout a převrhnout se právě v těch chvílích, v kterých byste to nejméně čekali – a to i v době, kdy na něj dáváte další předměty. Nikdy se nespoléhejte na uváděné nosnosti, protože to obvykle bývá mnohem méně. Čili při 250 kg na polici, počítejte tak se 170 kg max. se 190 kg. Ale víc nic!

2. Dobře si promyslete ukotvování

Klasické regály například v kuchyni nebo v obývacím pokoji se bez nich obejdou, ale u průmyslových modelů, které jsou určené do skladů a tomu podobných prostor, je ukotvení potřebné – jen si rozmyslete, zda to bude do boční zdi nebo stropu.

3. Opatrná manipulace

Podceňovat by se neměla ani správná manipulace s rohovými regály. A také nikdy nezapomínejte na správné plnění regálů – což je od spodních pater do vyšších pater, přemisťování konstrukcí až po řádném vyskladnění.

4. Vlhkost a slunce

Jednak se dívejte na to, jak jsou sestaveny a ustaveny. Nejjednodušeji se vám budou udržovat regály v domácím prostředí. Myslíte si, že je stačí jen oprášit? Jste na omylu. Musíte zabránit vyšší vlhkosti a vnějším vlivům (dešti, slunci) a neodborné manipulaci při níž dochází k častým úrazům. Tomu můžete zabránit pečlivým uspořádáním předmětů, které vám samovolně nebudou padat na hlavu nebo o ně nezakopnete!

Externí článek partnera

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*