Pokojovky

Připravte své pokojové rostliny na zimu efektivně a ochraňte je před chorobami a dalšími riziky

Příchod chladných měsíců neznamená pouze nezbytné zazimování zahrady, ale také je nutné provést určitá opatření i v domácnosti. Postarejte se o své pokojové rostliny a i během podzimních a zimních měsíců jim poskytněte vhodné podmínky ke zdravému růstu. Na co si dát pozor, co nezanedbat a na co nezapomenout?

Oroste své pokojovky a chraňte je před usycháním

V panelových bytech trpí pokojovky suchem. To je bohužel fakt. Teplo z radiátorů sice místnosti otepluje, ale exotické rostliny, které potřebují vláhu, se bez vzdušné vlhkosti neobejdou. Nedopusťte ať vašim oblíbeným rostlinám začnou usychat konce listů a pořiďte si na ně kvalitní postřikovač. S jeho pomocí můžete rostliny kdykoliv orosit a dodat jim potřebnou vláhu. Zároveň je rosení i účinnou metodou, jak zbavit listy prachu.

Vlhkost a plíseň? Zabraňte onemocnění houbovými chorobami včas

Opačný problém nastává v bytech, které se nacházejí ve starých domech a je v nich zvýšená vlhkost. Zejména během zimy. Pokud je váš dům nezateplený, může u vás dokonce docházet k výskytu plísní. Aby ovšem tyto choroby nezachvátily i vaše rostliny, aplikujte na ně přípravky proti houbovým chorobám, a to v okamžiku, kdy zpozorujete první příznaky.

Jakmile se na listech rostliny vyskytne bílý povlak, hnědý flek a další podezřelé úkazy, situaci ihned řešte s pomocí speciálních přípravků. Je-li rostlina zasažena už moc, izolujte ji od ostatních a důkladně ji ošetřete přípravky proti chorobám a škůdcům.

Pokojovky

Dopřejte svým rostlinám dostatek světla

S neustále se zkracujícími dny ubývá také přirozeného denního světla. Právě dostatek slunečního svitu je ale pro rostliny naprosto nezbytný. Během pošmourných dní, kdy se slunce za celý den na obloze vůbec neobjeví, dopřejte rostlinám náhradní zdroj světla a tepla, a to v podobě LED lamp. Speciální LED lampy poskytnou vaším pokojovým rostlinám dostatek světla i tepla, podpoří jejich růst a postarají se o to, aby se rostlinám dobře dařilo. Prohlédněte si akční letáky a podívejte se po LED světlech pro rostliny za výhodné ceny. Vaše pokojové rostliny se vám za to odvděčí zdravým růstem a některé i bohatým květenstvím.

Nezapomínejte ani na přemístění rostlin na zimu

Během podzimu a zimy nezapomínejte na to, že od radiátorů vychází více tepla než během zbývajících ročních období. Abyste zbytečně nespálily svým rostlinám listy, posuňte je dál od radiátoru i otevřených oken. Studený vzduch by jim mohl také ublížit. Promyslete včas, kam je vhodné rostliny na zimu přesunout a vytvořte jim ty nejvhodnější podmínky.

Dopřejte svým pokojovým rostlinám dostatečnou péči i lásku také během podzimních a zimních měsíců.

Externí článek partnera

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*