Hnojík – recenze a zkušenosti přímo od zahradníků

Přinášíme recenze zahradníků, kteří zakoupili český výrobek s názvem Hnojík. V tomto článku se dočtete s čím jsou spokojeni, jaké je celkové hodnocení a také nějaké ty nevýhody, které produkt může pro někoho mít.

Co je Hnojík?

Jedná se o české inovativní hnojivo produkované na hmyzí farmě v Zabrušanech. Majitelem společnosti, která ho vyrábí je pan Ing. Rudolf Tyburec. Hnojivo se používá k přihnojování všech rostlin, které to vyžadují. Není tu tedy limit použití, co se týče např. druhů. Lze ho aplikovat ručně, strojně nebo zálivkou. Jedná se o exkrementy moučných červů a zbytky jejich podestýlky.

Výhody Hnojíku:

 • Můžete ho použít univerzálně, na všechny druhy rostlin. Hodí se pro sukulenty, trvalky, jednoletky, zeleninu i ovocné dřeviny. Navíc ho lze aplikovat i přímo na list a to bez rizika popálení rostlin.
 • Má silný repelentní účinek. Ukazuje se, že kromě dodání potřebných látek také odpuzuje škůdce. Skvěle funguje například proti lakanoscům, kteří škodí azalkám či jahodníkům. Ne tedy jako jed, ale jako repelent, který jim neumožní se na rostlině usadit a dále se množit.
  Dále při testech pomohl vyléčit stromy i z některých obávaných chorob, jako je šarka švestek nebo napadení vrtulí ořechovou.
 • Jedná se o ryze český produkt. Vyráběný na farmě v Zabrušanech, v okrese Teplice. Více o farmě najdete na webu Hnojíku.
 • Balení neobsahuje žádná plniva, protispékavé látky a podobně. Jen čistý hmyzí trus. Je tedy bezpečné pro lidi i zvířata.
 • Živiny se do půdy uvolňují postupně tak, jak se aplikovaný Hnojík rozkládá.
 • Hnojivo je bez zápachu a je zcela bezpečné pro lidi i zvířata.

Recenze produktu Hnojík

Recenze e-shopu Hnojík na Heureka.cz dosahují 4,9 hvězdiček z 5 a 99% zákazníků je s e-shopem spokojených a doporučuje ho dál.

Na českém hnojivu a e-shopu, který ho prodává si zákazníci nejčastěji chválí následující:

Rychlost doručení – Hnojík dodává vaši objednávku v průměru do 2 dní. Zákazníci si často rychlost doručení chválí, nemusíte se tedy bát, že na váš balíček budete dlouho čekat.

Ochota a skvělá komunikace: Dalším, často zmiňovaným plusem je ochotný přístup personálu a skvělá komunikace.

Kvalita dodaného hnojiva: Zákazníkům chodí skvěle zabalené balíčky. Hlavní je ale pochopitelně jejich obsah. Tady si lidé chválí zejména viditelné účinky, kdy se nejdou po aplikaci povedlo zachránit oblíbený strom díky repelentním účinkům hnojiva. Zároveň pozorují i zvýšení úrody a zlepšení růstu rostlin u kterých docházelo k opakovanému hnojení tímto přípravkem.

Přírodní produkt: Nespornou a často zmiňovanou výhodou je i to, že se jedná o přírodní produkt bez přidané chemie. Nemusíte se tak bát ho používat i zeleninové záhonky, nebo na ovocné stromy. Po použití přípravku se vám do půdy ani do organismu nebudou dostávat zbytky chemických látek. To je výhodné i pro farmy, které hospodaří v ekologickém režimu.

Ukázky některých recenzí od zákazníků:

 • Děkuji za velmi vstřícné jednání pana ing Tyburce, který mi pomohl zboží objednat a doporučil novinku. Hnojík jsem použila 2 roky po sobě a vždy s velkou spokojeností. Neobjevila jsem žádné plísně na rajčatech, ani okurkách. Jsem stále zahradkář začátečník a tak ocenuji, že se rostliny nepřehnojí.
 • Přírodní hnojení rostlin a péče o půdu je základ zdravého pěstování. Je vidět, že to tato firma dělá srdcem. Jsem nadšená.
 • Velmi rychle vyřízená objednávka. Baleno v pevném, uzavíratelném obalu. Objednávka obsahovala podrobný návod, jak se dá hnojivo využít.
 • Hnojík jsem poprvé použil při pěstování rajčat, paprik a okurek nakládaček na venkovním záhoně minulý rok. Rozprášil jsem vždy jednu kávovou lžičku kolem stonku rostliny. Můžu říct, že jsem neměl absolutně žádné slimáky. Plody byly také ucházející. Ničím jiným jsem nehnojil, akorát zpočátku asi 2krát jíchou z kopřiv. Zahrádku máte pěknou, tak přeji mnoho výpěstků.
 • Jsem velmi spokojená. Hojník již používám druhým rokem a všem doporučuji.
 • Velice ochotný majitel. Človek na pravém místě ví o čem mluví. Rychlost dodání zboží v kvalitním balení.
 • Já sem z hnojíkem spokojen, sice ho používám letos po druhé teprve, ale i tak, výsledky jsou a ty jsou nejduležitější. Chemii jsme odložily, něco vyhodily něco schovaly do šuplíku. Děkuji za info, v nějakém videu jste se rozpovídal náhodně o ruzných rostlinách a kněm poznatky. Takové video bych ještě jedno aspoň hodinové uvítal. Je mi teprve 26, vyučenej zahradník ale informace čerpáme celej život.(většinu času teda dělám výluhy dva dny odstáté.. právě kvůli repelentnímu účinku.. hnojík má 3,3,3 což je nejmíň skoro ze všech alternativnách hnojiv PS: docela velká výhoda oproti jiným postřikům, tenhle bude fungovat i po dešti.
 • V minulosti jsem několikrát nakupoval a zboží mi bylo obratem doručeno v dobré kvalitě a bez problémů. Jsou pozorní a milí na můj svátek mi poskytli velice slušnou slevu.
 • Dobrá komunikace s obchodem. Omylem došlo jiné balení všechno okamžitě vyřešeno v můj prospěch.

Jak používat Hnojík?

Pokud se jste si toto hnojivo objednali, nemusíte mít strach, že si nebudete vědět rady. Výrobce pro vás připravil jednoduchý videonávod:

Zahradníkům, kteří si hnojík zakoupili je také k dispozici facebooková skupina Máme rádi Hnojík. Tady mohou diskutovat s ostatními uživateli, vyměňovat si poznatky a získat cenné rady, jak toto české hnojivo používat.

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*