Zdroj: Adobe Stock

Jak se zbavit akné?

Akné patří k relativně častým onemocněním kůže, které v České republice trápí stovky tisíc lidí. Alespoň jednou v životě se však s nepříjemnými pupínky na obličeji nebo na jiných částech těla setkal prakticky každý. Akné pochopitelně nechce mít nikdo, a proto se někteří často uchylují k méně či více úspěšným technikám, jak se pupínků zbavit jednou provždy. Léčba akné je přitom relativně jednoduchá, protože stačí použít vhodnou kosmetiku a upravit životní styl.

Základem je čistá pleť

Jedním z nejlepších způsobů boje proti akné je používání kvalitní kosmetiky na čištění pleti. V dobře vyčištěné pokožce totiž není žádný prostor pro nežádoucí bakterie způsobující zánět a tím pádem i tvoření pupínků. Pokožku se vyplatí čistit alespoň dvakrát denně, a to speciální kosmetikou. Samozřejmostí by mělo být použití micelární vody nebo čisticího gelu bez alkoholu. Jeho přítomnost kůži nadměrně vysušuje, načež má pokožka tendenci produkovat větší množství mazu, což ale rozhodně nechcete. Po důkladném očištění pleti lze aplikovat speciální prostředky určené pro boj s akné.

Konopné masti na akné

Léčiva z konopných produktů se v posledních několika letech stala obrovským hitem. Konopné masti nejsou u uživatelů tak obvyklé, na druhou stranu patří k nejlepším bojovníkům s nepříjemnými pupínky. Mast plochu pokožky čistí a při dlouhodobém používání brání ucpávání mazových žláz, čímž je zabráněno vzniku zánětu. Hlavní účinnou látkou je CBD, které se pyšní protizánětlivými účinky. Buňky se zánětem po použití konopné masti odumírají, čímž se minimalizuje jejich dělení a tím pádem i rozšíření akné na další oblasti pokožky.

Terapie červeným světlem

Oblíbenou metodou se v poslední době stává i terapie červeným světlem. Tato technologie byla původně používána v NASA, nicméně dnes se lampy se speciálním zářením běžně používají k léčbě akné a k ošetření pokožky. Díky řadě vědeckých zkoumání totiž bylo zjištěno, že červené světlo pomáhá s hojením ran, a to i v hlubších vrstvách pokožky. Díky jeho působení jsou schopné pleťové buňky rychleji regenerovat, tudíž se mohou snadněji vyrovnat se zánětem. Kromě toho červené světlo redukuje tukové vrstvy a celkově zlepšuje stav pokožky.

Zdravý životní styl

Pokud byste se akné chtěli zbavit čistě přírodní a nenásilnou cestou, pak existuje varianta změny jídelníčku a životního stylu. Vliv stravy na akné je totiž větší, než byste si mohli sami myslet. Velké množství pupínků na obličeji nebo na zádech může souviset s nadměrnou konzumací kávy, bílého pečiva nebo průmyslově zpracovaných potravin a mléčných výrobků. Do svého jídelníčku byste naopak měli zařadit zelí, dýňová semínka nebo česnek či olivový olej.

Trápí-li vás akné, není nic jednoduššího, než vyzkoušet jednu z metod léčby. Ideálně vyzkoušejte jejich kombinaci, abyste měli vyšší šanci se pupínků zbavit jednou provždy.

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*