Bylinky na zánět močáku

Chronické záněty močového měchýře – jaké bylinky pomohou?

Záněty močového měchýře a močových cest jsou často se vyskytujícím zdravotním problémem, který však nemusí mít souvislost jen s močovým měchýřem. Je pozoruhodné, že tento problém se objevuje 50x častěji u žen, než u mužů. Jak se mu můžete vyvarovat?

Akutní zánět

Akutní zánět obvykle vznikne prochladnutím a zvládnout jej bylinnou léčbou není tak těžké. Klasickým symptomem je časté a bolestivé močení, pálení, řezání. Barva moči je zkalená, někdy se může objevit příměs krve.

Co vám přinese úlevu

  • Je důležité zůstat v klidu a teple, pít bylinné čaje, které jsou přímo na tento typ problému a zánět doléčit.
  • Vyberte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz
  • Kdyby se ale objevila horečka v doprovodu s třesavkou nebo zvracením, je to velmi závažné, jelikož infekce zasáhla ledviny a musíte neprodleně vyhledat lékaře.

Náš tip

Naplňte sáček z plátýnka sušenou natí přesličky rolní, uzavřete ho a na pár minut ho dejte na plech do trouby zahřát. Příjemně teplý sáček si přiložte na podbřišek a nechte účinkovat. Bolest pozvolna ustoupí.

Chronický zánět

Obtížnější situace nastává u chronických, často se vracejících zánětů. V takovém případě je velmi důležité vyšetření u urologa, a to nejen močového měchýře, ale i ledvin. Vyšetření by měla odhalit příčinu chronického zánětu.

Z praxe vychází velmi zajímavá zkušenost, že chronický zánět močového měchýře a močových cest je v nízkém procentu způsoben poškozením či změnou nějakého z orgánů močové soustavy. V četnějším procentu je důvodem opakovaně špatně léčený prvotní, akutní zánět.

Zánět a antibiotika

Záněty močových cest jsou mnohem četnější u žen než u mužů a až 90 % z nich je způsobeno bakterií E.coli. Standardním léčebným postupem je užívání antibiotik po několik dní, ale právě odolnost bakterií na antibiotika se podle odborníků stává vážným problémem.

Bohužel praxe v novodobé klasické medicíně bývá taková, že lékař bez předchozího řádného vyšetření předepíše antibiotika, a když nezaberou, tak nasadí další, přičemž se tato situace může opakovat i několik měsíců.

Léčba bez přesného určení bakterie, která je příčinou infekce, a její citlivosti na konkrétní antibiotikum je pro organismus velmi zatěžující a nezřídka vede právě k chronicitě zánětů.

Bakterie si časem vytváří odolnost na antibiotika a důsledkem bývá chronický zánět, který ve skutečnosti není možné zcela vyléčit. Předepisování antibiotik bez předchozího řádného vyšetření, kultivace moči a v případech, kde to není nezbytné, je příčinou toho, že léčba postupně přestává být účinná.

Antibiotika a střeva

Léčba antibiotiky může našemu organismu v některých případech velmi pomoci, ale zároveň ho zatěžuje svými vedlejšími účinky. Jedním z nich je negativní vliv na střevní mikroflóru. Při nešetrném a opakovaném užití se naprosto naruší přirozená mikroflóra ve střevech a také dochází k narušení samotné střevní sliznice (syndrom zvýšené propustnosti střev). Důkazem je právě opakovaný výskyt bakterie E.coli v moči.

Náš tip

Během užívání antibiotik zároveň přidejte přírodní prebiotika. Jde o polysacharidy, jenž se vyskytují v kořenech některých bylin, a to především puškvorce nebo čekanky.

Bakterie E. coli

E. coli je bakterie, která se nejčastěji nachází v našem zažívacím traktu, konkrétně ve střevech. V tomto případě je pro nás prospěšná a v podstatě se dá říci i nezbytná bakterie, zajišťuje, aby ve střevech nedošlo k přemnožení nebezpečných bakterií.

Avšak při infekci se tyto bakterie do močového měchýře dostanou proti proudu moči přes močovou trubici. Situaci můžeme zhoršit i tím, když nepijeme adekvátní množství tekutin a nedochází tedy k propláchnutí močových cest. Tehdy se stane, že bakterie se tu usídlí a rozmnožují se. Další možnou cestou průniku bakterií je střevní sliznice.

Podle nejnovějších průzkumů nizozemských vědců, dlouhodobé narušování střevní sliznice nekvalitními potravinami a především léky včetně antibiotik, má za následek, že se střevní stěna po určitém čase stane více porézní a vzniká tím syndrom zvýšené propustnosti střeva (Leaky Gut).

Do těla začnou přes střevní stěnu pronikat bakterie, viry, nestrávené částice potravin a toxické odpadní látky. Vniknou do krevního oběhu a takto potom do jakéhokoliv systému v našem těle. Imunitní systém žačne volat o pomoc. Výsledkem je zánět ve všemožných částech těla, což vede k rozsáhlému spektru příznaků – rýma, kožní vyrážky, alergie, bolesti kloubů, trávicí potíže, chronické záněty močového ústrojí a v oblasti gynekologie.

Co s tím?

Řešení chronických zánětů močového měchýře, jenž byly opakovaně léčeny antibiotiky, je obtížná avyžaduje trpělivost, disciplínu v životním stylu, pravidelné užívání přípravků a pokud to je možné vyhýbání se antibiotikům.

  • Důležité je pozměnit stravu, abychom konzumovali co nejméně sladkých pokrmů, a také zredukovat příjem lepku a všech složek potravy, jež zatěžují střeva.
  • Pitný režim by měl být dostatečný a obsahovat hlavně vodu a bylinné čaje.
  • Sladké, studené a alkoholické nápoje vhodné nejsou.
  • Dlouhodobé a pravidelné užívání léků na bolest, antikoncepce nebo jiných medikamentů může mít taktéž negativní dopad na onemocnění močového měchýře.
  • Chození do veřejných bazénů, saun a obdobných zařízení nejsou vhodné.
  • Časté střídání sexuálních partnerů zhoršuje záněty močového měchýře.

Bylinná léčba doporučená od našeho partnera Serafinbyliny.cz

Bylinná léčba při dodržení výše uvedených zásad je velmi účinná. Uplatněte ji už při prvních, nepatrných symptomech zánětu a dodržujte ji dostatečně dlouhou dobu.

Střídejte po dni čaje: čaj Ledviny a čaj Močový měchýř. K tomu denně užívejte tinkturu z pupenů Lichořeřišnice a přírodní kapsle Vilcacora a přírodní kapsle Ochránce. Tuto kúru užívejte 1 měsíc, potom udělejte 1 týden pauzu a vše zopakujte bez ohledu na to, jestli zánět pociťujete, nebo ne.

Po 2 měsících si nasaďte směs z pupenů Ledviny-močový měchýř a také Harmonelo na úpravu střev. Užívejte ji další 3 měsíce a uvidíte, že ani zánět močového měchýře není nepřekonatelný problém.

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*